МЕДИЦИНА И ЗДРАВЈЕ

Според едно истражување, истиот генетски код кој не прави да бидеме склони кон депресија, може исто така да биде предиспозиција за нашата позитивност и...

ТЕХНОЛОГИЈА

Многумина од нас се убедени дека ако паметните телефони се полнат кратко време, тоа ќе предизвика долгорочно оштетување на батеријата и дека е подобро...


ЖИВ СВЕТ

Китовите се паметни и дружељубиви суштества, а според новото истражување,  најмалку 7 видови од овие морски цицачи ги оплакуваат своите мртви, што укажува на...

ОПШТЕСТВО

Минатата недела стотици илјади луѓе излегоа на улиците во државата Утар Прадеш во Индија за да засадат 50 милиони дрва за 24 часа, со...

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com