ЕНаука.мк

4455 НАСЛОВИ 0 КОМЕНТАРИ
------- Донации -----------------------------------------------------------------------------BTC : 32CyCcnLh1wnLp5LqTm72BrWTsonxYtu7n --------------------------------------ETH: 0x5EB1a3010c339F794c2DA50Fd215Afc6B76334EA ----------------------------

Најново од Енаука.мк

Достигната највисоката досега снимена температура на Антарктикот!

Антарктикот, дом на огромни ледени плочи, пингвините и Јужниот пол, достигна загрижувачка температура од 18,3 ° C, тврдат истражувачите од аргентинската истражувачка база Есперанца. Температурата ќе...