Преку 20 милиони долари е наградниот фонд за овогодишните учесници на турнирот во можеби најпопуларната игра во светот „Dota 2“.

Оваа година и Македонските играчи и фанови се горди што имаа свој претставник на завршниот интернационален турнир што се одржува од 8 до 13 Август во Сиетел.

Мартин Саздов „Saksa“ е дел од 5 члениот тим на „Digital Chaos“ кој својата одлична форма ја покажа со влезот во најдобрите 8 тима на турнирот и освојување на сигурни 900.000 $

dota2

Утре со почеток во 10 часот наутро започнува битката со екипата на „TNC Pro Team – Dota2“ за влез во топ 6 и освојување на сигурни 1.400.000 $ и истата можете да ја следите во живо на следниов линк.

dota2 natprevar

Исто така на следново видео можете да ја погледнете нивната игра на претходниот натпревар.

Па, со среќа дечки.

Поддржете ја нашата работа: