Samsung одеднаш го изложува неверојатниот нов “Galaxy”!

Galaxy S11 на Samsung е близу до лансирање, со неговата засилена батерија, надградена биометрија и нов изглед на екранот, ќе има и изненадувачки чудна промена на името. Но, вистинската ѕвезда од 2020 година би можел да биде телефонот што Samsung случајно само го потврди, Galaxy 10 lite.

Ова се следните спецификации:

6,7-инчен дисплеј со Full HD +

Чипсет Snapdragon 855, 8 GB RAM меморија, складирање од 128 GB

Тројна камера со примарен сензор од 48MP, ултра широк 12MP, 5MP макро леќи

Батерија од 4.500mAh

Но, тоа не е се…

Камерата

Она што го откри „Ледениот универзум“ е дека Galaxy S10 lite користи „невидена технологија за стабилизација на OIS … подобро од кој било сегашен телефонски предводник.“ ОнЛикс го искористи ова објаснувајќи дека ќе биде наречен „Супер стабилен OIS“.

Додека стабилизацијата на сликата водечка во класата не гарантира дека Galaxy S10 lite ќе земе подобри фотографии и видео од сегашните предводници на Samsung, тоа му дава голема можност на телефонот. На крајот на краиштата, колку стабилно ја држете камера (и колку долго) е фундаментално за да направите одлична слика.

Поддржете ја нашата работа: