Александар Митов

5 НАСЛОВИ 0 КОМЕНТАРИ
Магистер по здравствена екологија и влијанија на животната средина врз здравјето

Најново од Енаука.мк

Првото растение на Месечината

Изртија семките кои кинеската мисија „Чанг’е-4“ ги однесе на Месечината, јавува Кинеската национална вселенска агенција, пренесува Би-би-си. Ова е првпат било каква биолошка работа да...