Сексот како лек и еликсир на младоста

Научниците откриле дека кога жената има сексуален однос, таа произведува поголема количина на естроген кој ѝ дава сјај и мекост на косата и очите.

Водењето љубов е третман за спектакуларна убавина.

– Сексот е одличен за смирување и тој е најбезбедниот отпуштач на мускулите. Многу е поделотворен од валиумот.

– Водењето љубов може да ги изгори сите калории кои сте ги добиле за време на претходната романтична вечера, која претходела на сексот.

– Сексот ги олеснува главоболките. Секој пат кога водите љубов, се ослободувате од напнатоста во крвните садови во мозокот.

– Сексот е свет лек за депресија, отпушта ендорфин во крвта, создавајќи состојба на еуфорија и оставајќи ги жените и мажите со чувство дека се единствени.

– Водењето љубов е третман за спектакуларна убавина. Научниците откриле дека кога жената има сексуален однос, таа произведува поголема количина на естроген кој ѝ дава сјај и мекост на косата и очите.

– Колку повеќе секс, толку подобро, бидејќи активното тело испушта повеќе фермони. Овој природен мирис на жлездите од нашето тело е незабележлив за нашиот нос, но е многу инспиративен за жените!

making love 1

– Сексот е еден од најбезбедните спортови. Водењето љубов го зајакнува мускулниот тонус на женското и машкото тело. Тоа е позабавно од 20 пливачки кругови во базен и не ви е потребна специјална опрема!

– Водењето љубов е за спектакуларна убавина. Научниците откриле дека кога жената има сексуален однос, таа произведува поголема количина на естроген кој ѝ дава сјај и мекост на косата и очите.

– Ако водите љубов полека, опуштено и нежно, ги намалувате шансите да заболите од дерматитис, осип и акни. Потта која е произведена од водењето љубов ги чисти порите и ја прави кожата сјајна.

– Ако се бакнувате секој ден, тоа ќе го намали вашето заминување на стоматолог. Уметноста на бакнувањето предизвикува плунка, ги чисти забите и ја намалува количината на киселината која предизвикува кариес, спречува орални проблеми, а да не го споменуваме задржувањето на здивот кое секогаш го обновува капацитетот на белите дробови.

– Многу секс позитивно влијае врз затнатиот нос. Сексот е природен антихистамин. Тоа помага во борбата против астма и пролетна алергија.

Поддржете ја нашата работа: